Class Type Time Status Team Score Team Live Link Alert Update Info
Saturday   05/27/2017
soccer JLD2 14:00
Close
JEF United Ichihara
VS
Ehime FC
Baseball NPB 14:00
Live
Japan's ham fighters
VS
The eagle fukuoka software bank
soccer JLD2 14:00
Close
Kyoto Purple Sanga
VS
FC Gifu
soccer KOR D2 14:00
Close
Ansan Mugunghwa FC
VS
Daejeon Citizen
soccer JPN D1 14:00
Close
Kashiwa Reysol
VS
Omiya Ardija
other Basketball 14:10
Live
The day basket-kawasaki is the champion of the thunder and the king of tochigi
soccer JLD2 15:00
Close
湘南比馬
VS
Montedio Yamagata
soccer KOR D1 15:00
Close
Jeonbuk Hyundai Motors
VS
Suwon Samsung Bluewings
soccer JPN D1 15:00
Close
Tokushima Vortis
VS
Kamatamare Sanuki
other Basketball 15:00
Live
Philippine basketball phoenix fuel master vs warrior road
soccer CHA D1 15:00
Close
Lijiang FeiHu FC
VS
Beijing Beikong
other Program 15:00
Live
The opening of the second sports cup
other Program 15:15
Live
A special programme for the jazz channel Dragon Boat Festival
soccer CHA SL 15:30
Close
izhou Hengfeng Zhicheng
VS
Jiangsu SuNing
soccer In the b 15:30
Close
Baotou southern
VS
Heilongjiang volcanic springs
soccer CHA SL 15:30
Close
Liaoning FC
VS
Yanbian Fude
other Badminton 16:00
Live
China vs Japan in the sudeman cup final
Baseball KBO 16:00
Live
Doosan bears
VS
KT wizards
Baseball KBO 16:00
Live
SK dragon
VS
LG twin
soccer CHA D1 16:00
Live
Baoding Rongda FC
VS
Meizhou hakka
Baseball KBO 16:00
Live
Nike's hero
VS
Samsung lions
soccer JPN D1 16:00
Live
Kawasaki Frontale
VS
Urawa Red Diamonds
Baseball KBO 16:00
Live
NC dinosaur
VS
Hanwha eagle
other Basketball 16:00
Live
Nanjing institute of physical education vs Chinese ocean university
other judo 16:00
Live
The second day of the Asian judo championship
other soccer 16:00
Live
The World Cup, costa rica and U20
other soccer 16:00
Live
The World Cup of Portugal U20 vs Iran U20
Baseball KBO 16:00
Live
Kia tiger
VS
Roeder giants
other Basketball 16:30
Live
The national youth men's basketball championship is in zhejiang province
other Basketball 16:30
Live
The national youth men's basketball championship is in guangxi wei zhuang vs Beijing shougang
F1 F1 17:00
Live
F1 Monaco stands for the third free practice session
soccer JLD2 17:00
Live
FC in yokohama
VS
Nagoya Grampus
other and CARDS 17:00
Live
The poker star champions league for the second day of sochi
soccer KOR D1 17:00
Live
Pohang Steelers
VS
Gangwon FC
Baseball NPB 17:00
Live
The giants
VS
Hiroshima carp
other Basketball 17:15
Live
The national basketball ace of the Philippines vs the beer
soccer JPN D1 18:00 Osaka steel Pakistan
VS
Kashima Antlers
soccer KOR D2 18:00 FC Anyang
VS
Gyeongnam FC
other Program 18:00 Sports news
other Game 18:00 The second week of the HPL hero league
soccer KOR D1 18:00 FC Seoul
VS
Ulsan Hyundai Horang-i
soccer JLD2 18:00 V-Varen Nagasaki
VS
Tokyo Verdy
soccer KOR D1 18:00 Kwangju FC
VS
Jeju United FC
other Basketball 18:00 The national youth men's basketball championship is in the sichuan jinqiang vs. shandong highway
soccer JPN D1 18:00 The birds perched sandstone
VS
Consadole Sapporo
other Program 18:28 The sports world
other Basketball 18:30 The national youth men's basketball championships in tianjin vs hubei Marco Polo
other Badminton 18:30 The semifinals of the sudemancup badminton game
other Program 18:50 Sports information
soccer CHA D1 19:00 Zhejiang YiTeng
VS
Dalian beyond
other Program 19:00 Sports world
other soccer 19:00 World Cup Uruguay U20 vs South Africa U20
other Game 19:00 5月《街籃》線上公開賽Day3
other soccer 19:00 World Cup Japanese U20 vs Italian U20
other The fight club 19:00 The legend of the silk road hero, legendary boxing champion, 53
other Boxing 19:00 TOP KING world's TOP tour
soccer In the b 19:30 Meixian Hakka
VS
Shenzhen Renren
other Program 19:35 Football 100 points
soccer CHA SL 19:35 Hebei China Fortune FC
VS
Changchun YaTai
soccer CHA D1 19:35 Shenzhen jia zhaoye
VS
Xinjiang Tianshan Leopard
soccer CHA D1 19:35 Optimal in Inner Mongolia
VS
Wuhan Thatcher
soccer CHA SL 19:35 Shanghai port
VS
Beijing guoan
soccer CHA SL 19:35 Tianjin QuanJian
VS
Tianjin Teda
F1 F1 20:00 F1 Monaco stands for qualifying
soccer FIN D1 20:00 Lahti
VS
HJK Helsinki
soccer FIN D1 20:00 HIFK
VS
Inter Turku
other bicycle 20:00 The second leg of the 2017 tour DE Italy
soccer FIN D1 20:00 PS Kemi Kings
VS
VPS Vaasa
soccer TUR D1 21:00 Kasimpasa
VS
Antalyaspor
soccer Belarus super 21:00 Naftan Novopolock
VS
FC Torpedo Minsk
soccer TUR D1 21:00 Konyaspor
VS
Akhisar Bld.Geng
other Program 21:30 Sports news
other Program 21:30 The sports world
soccer Sue the fa 22:00 Aberdeen
VS
Celtic
soccer FIN D1 22:00 Lova Niemi
VS
KuPS
soccer UKR D1 22:00 Volyn
VS
FC Karpaty Lviv
soccer Belarus super 22:00 Slutsksakhar Slutsk
VS
Slavia Mozyr
soccer UKR D1 22:00 Zirka Kirovohrad
VS
Stal D.
soccer SPA D2 22:00 Huesca SD
VS
Celta Vigo
soccer SWE D1 22:00 Kalmar FF
VS
GIF Sundsvall
soccer Iceland is super 22:00 KA Akureyri
VS
Vikingur Reykjavik
soccer FIN D1 22:00 JJK Jyvaskyla
VS
Elvis
soccer SWE D1 22:00 Djurgardens
VS
AFC Alliance
soccer UKR D1 22:00 FC Vorskla Poltava
VS
FC Dnipro
other Golf 22:30 The third match day of the European PGA tour in Europe
soccer CZE D1 23:00 Slavia Praha
VS
Brno
soccer CZE D1 23:00 Marila Pribram
VS
Tescoma Zlin
soccer CZE D1 23:00 Synot Slovacko
VS
Sparta Praha
soccer CZE D1 23:00 Teplice
VS
Dukla Prague
soccer CZE D1 23:00 Slovan Liberec
VS
Mlada Boleslav
soccer CZE D1 23:00 Hradec Kralove
VS
FC Bohemians 1905
soccer CZE D1 23:00 FC Viktoria Plzen
VS
Vysocina jihlava
soccer CZE D1 23:00 MFK Karvina
VS
Baumit Jablonec
soccer FIN D1 23:00 SJK Seinajoki
VS
IFK Mariehamn
soccer TUR D1 23:00 Istanbul Buyuksehir Belediyesi
VS
Adanaspor
Sunday   05/28/2017
soccer SPA D2 00:00 Valladolid
VS
Getafe
soccer TUR D1 00:00 Fenerbahce
VS
Trabzonspor
soccer ITA D1 00:00 Atalanta
VS
Chievo
soccer SPA D2 00:00 SSevilla team B
VS
Cadiz
soccer SWE D1 00:00 IFK Norrkoping FK
VS
Halmstads
soccer Iceland is super 00:00 IBV Vestmannaeyjar
VS
soccer Move over 00:00 Thornton fiore
VS
Odd Grenland
soccer SPA D2 00:00 Almeria
VS
Mirandes
soccer ITA D1 00:00 Bologna
VS
Juventus
soccer TUR D1 00:00 Konyaspor
VS
Akhisar Bld.Geng
soccer English FA Cup 00:30 Chelsea FC
VS
Arsenal
soccer ARG D1 01:00 Colon
VS
Gimnasia LP
soccer ECU D1 01:00 El Nacional
VS
Card LanZuWen Neil
Baseball MLB 01:07 Toronto Blue Jays
VS
Texas Rangers
Baseball MLB 01:10 Miami marlins
VS
Los Angeles Angels
soccer PER D1 01:30 Inti Gas Deportes
VS
Families may times Mr Mundus
soccer ROM D1 01:45 CS Voluntari
VS
soccer German Cup 02:00 Frankfurt
VS
Dortmund
Baseball MLB 02:10 Minnesota Twins
VS
Tampa Bay Rays
soccer BEL D1 02:30 Genk
VS
St.-Truidense VV
soccer MLS 02:30 Seattle Sounders
VS
Portland logger
soccer ITA D2 02:30 Benevento
VS
Perugia
soccer FRA Cup 03:00 Angers
VS
Paris Saint Germain (PSG)
soccer Laliga 03:00 Vasco da Gama
VS
Fluminense RJ
soccer Bo rechab 03:00 Nacional Potosi
VS
Club Guabira
soccer ARG D1 03:15 CA Banfield
VS
Temperley
soccer Spanish Kings Cup 03:30 FC Barcelona
VS
Alaves
other Track and field 04:00 The iaaf diamond league, Eugene
soccer PER D1 04:00 Sporting Cristal
VS
Sport Huancayo
soccer ECU D1 04:00 Faure Za Amarilla
VS
CD River Plate
Baseball MLB 04:05 Washington Nationals
VS
San Diego Padres
Baseball MLB 04:05 Boston Red Sox
VS
Seattle Mariners
Baseball MLB 04:05 Philadelphia Phillies
VS
Cincinnati Reds
soccer ARG D1 04:15 Newells Old Boys
VS
Olimpo Bahia Blanca
soccer Laliga 06:00 Sao Paulo
VS
Palmeiras
soccer ARG D1 06:30 CA Huracan
VS
Boca Juniors
soccer ARG D1 06:30 San Martin San Juan
VS
Sarmiento Junin
soccer PER D1 06:45 Sport Rosario
VS
Deportivo Municipal
soccer MLS 07:00 Vancouver Whitecaps FC
VS
Washington D.C. United
other marathon 07:30 The zunyi international marathon
soccer MLS 07:30 New York Red Bulls
VS
New England Revolution
soccer MLS 08:00 Real Salt Lake
VS
Philadelphia Union
soccer MLS 08:00 Minnesota United FC
VS
Orlando City
soccer Laliga 08:00 Vitoria BA
VS
Coritiba PR
soccer MLS 08:00 Colorado Rapids
VS
Sporting Kansas City
soccer ARG D1 08:15 Racing Club
VS
San Lorenzo
other running 08:30 Mount ma Speed X is the strongest runner challenge
soccer PER D1 09:00 Academia Deportiva Cantolao
VS
Alianza Atletico Sullana
other Billiards 09:00 CBSA Chinese billiards China championship game (hubei lichuan station)
Baseball MLB 09:00 St. Louis Cardinals
VS
Colorado Rockies
other equestrian 10:00 The third match day of national equestrian roadblock junior championships
other Badminton 10:00 South Korean badminton and Thai badminton
soccer MLS 10:00 San Jose Earthquakes
VS
Los Angeles Galaxy
other X-games 10:10 The EDGE extreme storm
other Badminton 11:30 The sudeman cup final
soccer JLD2 12:00 Avispa Fukuoka
VS
Thespa Kusatsu Gunma
soccer JLD2 12:00 Roasso Kumamoto
VS
Mito Hollyhock
soccer JPN D1 12:00 Vegalta Sendai
VS
Albirex Niigata
other soccer 13:00 The five-man system - the big three dragons VS the great lakes in dalian
soccer JLD2 13:00 Oita Trinita
VS
Okayama FC
other and CARDS 13:30 WPT China team's summer station begins to gather - nine teams strong PK!
other soccer 14:00 The World Cup Honduras U20 vs Vietnam U20
other soccer 14:00 World Cup New Zealand U20 vs France U20
other Basketball 15:00 The national youth men's basketball championship, guangxi wei zhuang vs shandong expressway
other soccer 15:00 2017 jiangyin international youth football championship - north Korea U16 VS China U16
soccer JPN D1 15:00 FC Tokyo
VS
A fu feng Lin
soccer CHA D1 15:30 Beijing and
VS
YongChang JunHao FC
other soccer 15:30 China's urban football league, shijiazhuang, is having a get-together with cangzhou
soccer JPN D1 16:00 Vissel Kobe
VS
Cerezo Osaka
other Other 16:00 The 2017 super bowl hit the final day of the competition
other judo 16:00 The 3rd day of the Asian judo championship
other soccer 17:00 World Cup of Senegal U20 vs Ecuador U20
soccer RUS D1 17:00 Arsenal Tula
VS
Yenisey Krasnoyarsk
soccer RUS D1 17:00 Gazovik Orenburg
VS
SKA Khabarovsk
other and CARDS 17:00 Poker star champions league for the third day in sochi
Tennis tennis 17:00 The first round of the French open
other soccer 17:00 World Cup United States U20 vs Saudi Arabia U20
soccer KOR D2 18:00 Busan I Park
VS
Suwon City
soccer KOR D2 18:00 Suwon City
VS
Busan I Park
soccer SPA D2 18:00 Alcorcon
VS
Tenerife
soccer KOR D1 18:00 Chunnam Dragons
VS
Incheon United FC
soccer JLD2 18:00 Ze d true kanazawa
VS
Matsumoto Yamaga FC
soccer KOR D1 18:00 Daegu FC
VS
Gwangju Sangmu
other Basketball 18:30 The national youth men's basketball championships in zhejiang province vs sichuan jinqiang
soccer HOL D1 18:30 FC Utrecht
VS
AZ Alkmaar
soccer Danish SL 19:00 Horsens
VS
Esbjerg FB
other Game 19:00 May "the street basketball" online open Day4
other Boxing 19:00 Guangdong province's first "middle body cup" the boxing title of the boxing champion
soccer CHA SL 19:35 Shandong Luneng
VS
HeNan JianYe
soccer CHA D1 19:35 Hangzhou Greentown
VS
Dalian side
soccer CHA D1 19:45 Shanghai ShenXin
VS
The Yellow Sea pharmaceutical Qingdao
F1 F1 20:00 F1 Monaco stands in the race
other bicycle 20:00 The 21st tour of the Italian bicycle race in 2017
soccer HOL D2 20:30 Luo da
VS
马斯特里赫特
soccer ROM D1 21:00 CSM Studentesc Iasi
VS
CS Voluntari
soccer ITA D1 21:00 Cagliari
VS
AC Milan
soccer SWE D1 21:00 Hammarby
VS
Jonkopings Sodra
soccer TUR D1 21:00 Karabukspor
VS
Kayserispor
soccer TUR D1 21:00 Bursaspor
VS
Genclerbirligi
soccer The Swiss super 22:00 FC Luzern
VS
Vaduz
soccer SPA D2 22:00 Zaragoza
VS
Rayo Vallecano
soccer Laliga 22:00 Atletico Mineiro
VS
Ponte Preta
soccer Scottish Championship 22:00 Hamilton Academical
VS
Dundee United
soccer The Swiss super 22:00 Lausanne Sports
VS
Lugano
soccer AUT D1 22:00 Red Bull Salzburg
VS
altach
soccer The Swiss super 22:00 Grasshoppers
VS
Basel
soccer Danish SL 22:00 Midtjylland
VS
Lyngby
soccer The Swiss super 22:00 FC Thun
VS
Young Boys
soccer Danish SL 22:00 FC Kobenhavn
VS
Sonderjyske
soccer The Swiss super 22:00 St. Gallen
VS
Sion
soccer Danish SL 22:00 Brondby
VS
FC Nordsjaelland
soccer AUT D1 22:30 Rapid Wien
VS
St & poor's,
other Golf 22:30 The fourth match day of the European PGA tour in Europe
soccer AUT D1 22:30 SV Ried
VS
Mattersburg
soccer AUT D1 22:30 Wolfsberger AC
VS
Grazer
soccer AUT D1 22:30 Adelaide United FC
VS
Austria Wien
soccer HOL D2 22:45 NEC Nijmegen
VS
NAC Breda
soccer ROM D1 23:00 ACS Poli Timisoara
VS
FCM Targu Mures
soccer SWE D1 23:30 Goteborg
VS
Elfsborg